Facebook Twitter Gplus RSS

Na czym polega pranie dywanu w pralni?

Czyszczenie dywanówCo się stanie z moim dywanem?

Biorąc pod uwagę rodzaj i materiał z jakiego jest wykonany twój dywan odpowiednio dobierzemy metode prania i specjalistyczne środki. Najczęściej zawiera ona kilka etapów oto one:

1. Mechaniczne trzepanie – cel? Pozbywamy się zabrudzeń stałych nie rozposzczalnych w wodzie np: sierść, włosy, piasek, resztki jedzenia.
2. Odkurzanie – nie jesteś świadomy ile może nagromadzić się kurzu np. przez rok w twoim dywanie (na życzenie możemy zrobić zdjęcie) nie chcemy umieszczać nieestetycznych zdjęć w naszej galerii
3. Odplamianie miejscowych uporczywych plam (guma do żucia, pepsi, kawa, plastelina,farba, długopis itd. ) przez użycie sprawdzonych, specjalnie dobranych środków, o dopowiednim „ph” i stężeniu.
4. Wstępne spryskanie skoncentrowanym roztworem tzw. Pre-sprayem jest on idealny do rozpuszczenia brudu. Roztwór jest odpowiednio dobrany do rodzaju dywanu.
5. Wtarcie rozpylonego środka chemicznego. Ma to za zadanie rozpuścić brud. Czynność ta pozwala uzyskać lepszy efekt i skraca następną fazę prania.
6. Odessanie rozpuszczonego wcześniej brudu. Czynnośc tą wykonujemy za pomocą maszyny ekstrakcyjnej.
7. Całkowita neutralizacja środków chemicznych użytych podczas prania. Momo to że są one całkowicie bezpieczne dla środowiska.
8. Wypłukanie samą wodą bez dodatku zadnych detergentów za pomocą maszyny ekstrakcyjnej. Cel? W ten sposób dywan jest wolny od jakichkolwiek środków chemicznych. Przez co pozostaje o wiele dłużej czysty. Do niewypłukanego dywanu o wiele szybciej ponownie klei ( przyciaga) się bród.
9. Suszenie. Czysty już dywan poddawany jest suszeniu. Jeśli rodzaj dywanu na to pozwala to suszymy go przy pomocy specjalistcznych przemysłowych dmuchaw. Specjalnie dlatego żebyś mogł się cieszyć czystym pachnącym i suchym dywanem w twoim domu w maksymalnie krótkim czasie. Podczas suszenia ważną role odgrywa pozycja dywanu.

Dywan możesz próbować wyprać sam, ale zastanów się czy rzeczywiście warto? Pomyśl ile czasu, sił i stresu to zajmuje. Czy warto eksperymentować game detergentów dostępnych w sklepie?

Wszystkich tych czynności nie jesteś poprostu w stanie zrobić zwykłym odkurzaczem lub użądzeniami dostępnymi w sklepie czy markecie.

Zafunduj tobie i twojemu dywanowi dogłębne pranie „na wskroś”. On też okresowo tego potrzebuje:)

KLIKNIJ! BY ZOBACZYĆ OFERTĘ NASZEJ STACJONARNEJ PRALNI DYWANÓW

Home Ciekawostki Na czym polega pranie dywanu w pralni?